Knyga "Skolinta Iliuzija"

Laimė – nepaskolinamas jausmas

„Skolinta iliuzija” – psichologinis romanas, kuriame istorijos herojų gyvenimai meistriškai sugretinami su psichologiniais straipsniais, kurių knygoje gausu. Straipsniai parašyti kiekvienam skaitančiajam suprantama kalba, būtent todėl yra tokie paveikūs stengiantis išspręsti kasdien pasitaikančius sunkumus ir paneigiantys įsitikinimą, kad pagalba gyvenimiškais klausimais suteikiama tik specialisto kabinete.

Pagrindiniai romano veikėjai – Amelija ir Alanas, nuolat kažko ieškantys, tačiau bevaisiškai. Amelija – versli moteris, dirbanti vyro įmonėje, pirmadieniais užsiimanti privačiais psichoterapijos seansais ir padedanti savo pacientams išspręsti jų viduje tūnančias problemas, bet negalinti susitvarkyti su savo pačios sunkumais, kurių daugumą sukelia jos bipoliniu sutrikimu sergantis vyras Oskaras. Jų gyvenimas drauge – tarsi amerikietiški kalneliai: vieną dieną jie beprotiškai įsimylėję, kitą – paskandinę savo santykius tamsoje ir beviltiškai besistengiantys atrasti pagalbos savo santykiams psichologiniuose tekstuose, išspausdintuose žurnaluose. Alanas – sėkmingas jaunas specialistas, niekaip negalintis užpildyti savyje tūnančios tuštumos, kol galiausiai kardinaliai nusprendžia keisti savo gyvenimą tikėdamasis, jog šis pasirinkimas išgelbės jo likimą. Jie abu – tarpusavyje susijusios asmenybės, tačiau jų santykiai knygoje neakcentuojami, daugiau dėmesio kreipiama į kiekvieną individualiai.

Tai knyga, puikiai tinkanti žmonėms, kurie nuolat savęs ieško, ieško atsakymų į būties klausimus ir siekia gyvenimo laimės, kuri, anot romano autorių, yra skaidrus jausmas, toks lengvai drungnas, lyg juodasis šokoladas su jūros druska. Ji nėra racionali, o jai to ir nereikia. Skaitant „Skolintą iliuziją” kiekvienas skaitytojas atkreips dėmesį į vieną svarbiausių aspektų knygoje – tai, kad kiekvieno laimė yra individuali ir jokiais būdais nerekomenduojama lyginti savęs su kitais, nes įsivaizdavimas, kad kažkieno laimė yra laimingesnė, atneša ne ką kitą, o tik nuolatinius nusivylimus ir nepasitenkinimą savimi.

Pasak autorių - koučingo specialistės Kamilos Golod ir Geštalto psichoterapeutės Daivos Žukauskienės, šią knygą įkvėpė parašyti sukaupta patirtis, su kuria jos susiduria tiek asmeniniame gyvenime, tiek konsultacijų, bei psichoterapijos metu. Judviejų teigimu, romane nėra nei vieno herojaus, kuris atspindėtų konkretų žmogų, tačiau kiekvienas personažas – tai tarsi kelių žmonių, sutiktų realybėje, jausmų ir minčių kūrinys. Autorės pripažįsta – jos, kaip asmenybės, yra gana skirtingos, visai kaip ir jų gyvenimo patirtys, o knygos žavesys slypi būtent tame skirtingume: dviejų asmenybių požiūrio kampai susilieja į vieną kūrinį ir leidžia skaitytojui pasinerti į netikėtą pojūčių pasaulį.

Apie autores

Kamila Golod – ICF koučingo specialistė, emocinės sveikatos konsultantė, „Gerų emocijų namų" įkūrėja ir knygos „Drąsa būti savimi" autorė.
Konsultuodama Kamila padeda žmonėms geriau pažinti save, pamatyti įvairias gyvenimo alternatyvas, atrasti savyje stiprybių bei suteikia galimybę būti išgirstiems saugioje ir jaukioje aplinkoje.

Daiva Žukauskienė – sertifikuota geštalto terapeutė, psichikos sveikatos specialistė, pedagogė.Veda grupinės geštalto terapijos grupes, užsiima individualia geštalto praktika, domisi biblioterapijos galimybėmis. Dirba su jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikais, ugdo jų emocinį intelektą, taip pat skaito paskaitas visuomenės sveikatinimo temomis.

Knygos pristatymas vyks Knygų Mugėjė vasario 22 d. 13 val. 3.1. salėje. 

Knygą galima įsigyti https://www.knygos.lt/lt/knygos/skolinta-iliuzija/, Knygų Mugės metu, o vėliau ir knygynuose.